Spis treści
PKO BP
Podstawowe informacje
PKO BP to największy bank uniwersalny w Polsce. Istnieje od 1948 roku. Jego poprzedniczką była Pocztowa Kasa Oszczędności, która została założona w 1919 roku i zlikwidowana dekretem Rady Ministrów o reformie bankowej w 1948 roku.
W 1948 roku została utworzona Powszechna Kasa Oszczędności, nowy bank, który przejął aktywa i pasy likwidowanego poprzednika. W 1975 roku bank został włączony w struktury NBP. W 1987 roku nastąpiło ponowne przekształcenie instytucji w samodzielny bank wyodrębniony ze struktur banku centralnego.
Od 2004 roku PKO BP jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank jest kontrolowany przez Skarb Państwa. Jest laureatem wielu nagród podkreślających profesjonalizm i innowacyjność. PKO BP angażuje się w działalność sponsoringową. Instytucja obecnie znana jest między innymi ze sponsorowania rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy.
Najpopularniejsze produkty
Bank PKO BP to największa polska instytucja finansowa. Bank może pochwalić się bogatą ofertą dostosowaną do potrzeb i oczekiwań klientów indywidualnych, małych i średnich firm, dużych przedsiębiorstw, rolników oraz innych grup. W ofercie PKO BP znajdziemy popularne produkty niezbędne do codziennego nadzoru swoich finansów oraz narzędzia przeznaczone do inwestowania i lokowania pieniędzy. Wśród najpopularniejszych produktów banku można wymienić następujące pozycje.
Konta osobiste. Flagowym produktem z tego segmentu jest Konto za Zero. Rachunek może być prowadzony bez żadnych kosztów po spełnieniu kilku warunków określonych w Regulaminie i Taryfie Opłat i Prowizji.
Karty do konta. Dostępne są w kilku popularnych opcjach. Klient ma do swojej dyspozycji również karty wielowalutowe ułatwiające zawieranie transakcji poza granicami Polski.
Pożyczki. Dostępne są dla nowych i obecnych klientów. Prosta procedura pozwala na złożenie wniosku o pożyczkę bez konieczności wychodzenia z domu.
Lokaty. Wygodne narzędzia do oszczędzania z atrakcyjnym oprocentowaniem. Założenie lokaty możliwe jest między innymi za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.
Aplikacja mobilna
Aplikacja mobilna Banku PKO BP znana jest pod nazwą IKO. Jest to wygodne narzędzie dla klientów, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad swoimi finansami w dowolnym miejscu i czasie.
Aplikacja oferuje dostęp do konta bankowego, umożliwiając łatwe przeglądanie historii transakcji, salda oraz płatności. Użytkownicy mogą także wykonywać szybkie przelewy, zarządzać kartami, a także złożyć wniosek o produkt bankowy.
Interfejs aplikacji jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, a dodatkowo posiada funkcje zwiększające bezpieczeństwo transakcji. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność, że ich dane są bezpieczne.
Aplikacja mobilna Banku PKO BP cieszy się bardzo dobrymi opiniami, co świadczy o jej jakości i użyteczności. Można ją pobrać za darmo i zacząć korzystać z jej funkcjonalności w kilka minut. Dostępna jest w marketach Google Play, App Store oraz AppGallery. Pobranie aplikacji IKO z innych źródeł niż oficjalne może mieć wpływ na zmniejszone bezpieczeństwo korzystania z niej.
Kiedy wyjdzie przelew z PKO BP?
I sesja wychodząca | 8:00 |
II sesja wychodząca | 11:45 |
III sesja wychodząca | 14:30 |
Kiedy przyjdzie przelew do PKO BP?
I sesja przychodząca | 11:30 |
II sesja przychodząca | 15:10 |
III sesja przychodząca | 17:30 |
Dowiedz się, kiedy przyjdzie przelew z naszego kalkulatora. Sprawdź kalkulator czasu przelewu.
Jak zastrzec kartę w PKO BP?
Przez serwis internetowy iPKO
Zaloguj się do bankowości internetowej iPKO
Wybierz „Karty” z menu.
Wybierz kartę, którą chcesz zastrzec.
Kliknij „Zastrzeż kartę”.
Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
Przez aplikację mobilną IKO
Pobierz i zaloguj się do aplikacji IKO.
Wybierz „Moje produkty” > „Karty”.
Wybierz kartę, którą chcesz zastrzec.
Kliknij w ikonę trzech kropek (menu kontekstowe) przy karcie i wybierz „Zastrzeż kartę”.
Potwierdź operację kodem PIN do aplikacji IKO.
Przez infolinię iPKO
Zadzwoń na infolinię PKO BP pod numer 800 302 302 (bezpłatny dla połączeń z Polski) lub +48 81 535 60 60 (opłata wg taryfy operatora).