mBank to jedna z najpopularniejszych banków w Polsce, oferująca szeroki zakres usług finansowych dla osób fizycznych i firm. Konto osobiste w mBanku wyznaczało niegdyś standardy na rynku bankowym. Czasami jednak z różnych powodów możemy zdecydować się na zamknięcie konta w mBanku. W tym artykule sprawdzimy, jak zamknąć konto w mBanku. Przedstawimy powody, dla których warto rozważyć zmianę banku na inny.
Spis treści
Dlaczego warto zmienić bank na inny?
Zamknięcie konta w mBanku i zmiana banku na inny to decyzje, które mogą być uzasadnione różnymi czynnikami. Zależą od indywidualnych potrzeb i sytuacji każdego klienta. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć zmianę banku na inny.
Niezadowalające warunki konta
Klient może być niezadowolony z oferowanych przez bank warunków konta, takich jak wysokie opłaty za prowadzenie rachunku czy oprocentowanie. W takim przypadku klient może szukać innej instytucji finansowej, która oferuje bardziej korzystne warunki. Rynek kont osobistych jest bardzo konkurencyjny i czasem warto z tego skorzystać.
Problemy z obsługą klienta
mBank to instytucja, która przykłada dużą wagę do wysokiej jakości obsługi klienta. Posiada wiele placówek naziemnych zlokalizowanych w dogodnych punktach. Do dyspozycji klienta są również inne kanały kontaktu. Niektórzy klienci mogą mieć jednak subiektywne odczucie niewystarczającego wsparcia. Może to skłonić go do podjęcia decyzji o zamknięciu konta.
Zmiana sytuacji osobistej i zawodowej
Zmiana pracy, miejsca zamieszkania lub też statusu rodzinnego. Wszystko to może sprawić, że niezbędne staną się nowe rozwiązania związane z obsługą finansów osobistych. Może to klienta do likwidacji konta w banku.
Brak aktywnego korzystania z konta
Z korzystaniem z konta w banku wiążą się zazwyczaj opłaty i prowizje. Jeśli klient rzadko korzysta z konta w mBanku, może uznać, że nie potrzebuje tego rachunku i zdecyduje się na jego zamknięcie w celu uniknięcia niepotrzebnych kosztów.
Jak zamknąć konto w mBanku?
Zamknięcie konta w mBanku jest prostą procedurą, którą można przeprowadzić w kilku różnych sposobach. Oto instrukcje, jak zamknąć konto w mBanku:
Wypowiedzenie przez serwis transakcyjny
Jak zamknąć konto w mBanku za pomocą serwisu transakcyjnego? Jest to bardzo prosta czynność. Po zalogowaniu się do systemu transakcyjnego, klient może wybrać opcję “Produkty > Usługi > Nowa usługa > Wypowiedzenie Umowy”. Istnieje również możliwość skorzystania z pomocy w wyszukiwarce.
Wypowiedzenie przez Konsultanta mLinii
Jak zamknąć konto w mBanku za pomocą infolinii? Klient może skontaktować się z konsultantem mLinii pod numerem telefonu +48 42 6 300 800 i podać swoją dyspozycję wypowiedzenia umowy rachunku.
Wypowiedzenie w placówce banku
mBank posiada jeszcze ciągle szeroką sieć placówek w dogodnych dla Klienta miejscach. Klient może udać się do placówki banku z dokumentem tożsamości i tam złożyć dyspozycję wypowiedzenia umowy rachunku.
Wypowiedzenie listownie
Klient ma również możliwość przesłania własnoręcznie napisanego wypowiedzenia umowy na adres korespondencyjny banku: mBank S.A., ul. Legnicka 48 bud. C-D, 54-202 Wrocław. Wypowiedzenie powinno zawierać imię i nazwisko posiadacza rachunku, numer PESEL, numer zamykanego rachunku, numer rachunku, na który bank ma przelać pozostałe środki oraz tryb w jakim ma być rozwiązana umowa.
O czym warto jeszcze pamiętać?
Podpis złożony na wypowiedzeniu musi być zgodny z podpisem widniejącym na dokumentach wykorzystanych do otwierania konta osobistego w mBanku. Pamiętaj, że po złożeniu dyspozycji umowa zostanie rozwiązana po upływie miesięcznego okresu wypowiedzenia. W trakcie tego miesiąca będą naliczane standardowe opłaty i prowizje obciążające konto osobiste. Postaraj się więc, żeby na dzień zamknięcia konta nie było salda ujemnego.
Podsumowanie
Jak zamknąć konto w mBanku? W tym artykule przedstawiliśmy cały proces, dzięki któremu zamknięcie konta w mBanku przebiegnie szybko i sprawnie. Warto po jakimś czasie sprawdzić, czy konto w mBanku zostało skutecznie zamknięte. Pozwoli to na uniknięcie potencjalnych problemów z ujemnym saldem do spłaty w przyszłości.